Türkiyenin ilk Bitcoin ATM’si açıldı - Turkey’s First BTC ATM

Home Bitcoin ATM Türkiyenin ilk Bitcoin ATM’si açıldı - Turkey’s First BTC ATM
Published on August 17, 2018

İncelemenizi tavsiye ettiğim Trading Borsaları
(My BTC Trade Market Recommendations)
Binance: https://www.binance.com/?ref=12030813
CEX. IO: https://goo.gl/Pa64AL

100'e yakın ek AltCoin işlem seçeneği sebebiyle Binance Borsası ilk tavsiyemdir.

İlk TÜRK Bulut Madencilik firması S4MINING ile ürettiğiniz sanal paraları yukarıdaki borsalarda dolar'a veya diğer birimlere çevirebilirsiniz. Ek bilgi gerektirmeden "Bitcoin-AltCoin" üretmek, yani mining'e başlamak için aşağıdaki siteyi tavsiye ediyorum.

https://goo.gl/ZbhX16
%4 ek indirim kodu: B5AYZ555BTC

Yapmanız gereken sadece sitede bir hesap açmak ve sonra siteden bütçenize uygun işlem gücünü satın almak.Başka hiç bir ayar yapmanıza gerek kalmadan artık poliçeniz süresince (1-5 Yıl) "Sanal Para" üretmeye başlıyorsunuz.Sizin adınıza üretilen paralar ise sizin belirttiğiniz cüzdanlara periyodik olarak gönderilmeye başlanıyor.

Türkiye'nin ilk, Dünyanın ise ikinci Bitcoin ATM'si tam ofisimin önünde açıldığı için bu ATM'yi incelememek olmazdı.
ATM hakkındaki ilk izlenimlerim makinanın gerçekten ÇOK hemde ÇOK yüksek bir kurdan size BTC vermesi.Mesele piyasada BTC 500usd ise makina sizden en az 650 BTC kurundan para alıyor.Yani alırken bayaa bir kayıptasınız.
İkinci olarak yaptığınız her işlem gerçekleşmiyor.Yani siz parayı makinaya veriyorsunuz ama sonra bekle ki BTC'lerin gelsin.Firma ile irtibata geçseniz de bir şey değişmiyor.Deneme amaçlı BTC aldığım 5 TL (aldığımda kur 530 usd seviyesindeydi) 5 gündür henüz hesabıma geçmiş değil.Bence çok güvenilmez bir sistem.Konuyla alakalı attığım 3 maile bile(işlem saati ve detaylarının ekli olduğu) geri dönmeye tenezzül etmediler.Bildiğiniz gibi BTC işlemlerinde güvence yok.Karşı taraf size ödemezse öylece kalırsınız.Bu firmada da size düzgün ödeme yapılmadığı zaman öylece kalakalmaktan başka çareniz yok.
Mesela an itibariyle 1 BTC 1250 usd seviyesinde.Firma geçen hafta yapılan işlemlerdeki BTC leri göndermekten bu yüzden vazgeçti büyük ihtimalle.Hem senin paraana konsunlar, hem de göndermedikleri BTC'lerden kar etsinler, ne güzel çifte kazanç.
Kullanırken bence 2 değil 3 kere düşünün…

30/11 ekleme: ATM an itibariyle kapalı, üstündeki çıkartmalar falan sökülmüş.Muhtemelen yakında kaldırılacak.Olan parası ödenmeyen binlerce yolcuya olacak.Onlar tatlı karlarını alıp tüyecekler anlaşılan (ki beklenen olsu, artık ATM'den bitcoin işlemi yapılamıyor.Talan işi sonuçlandırıldı demek ki)…

Useless Machine.Very high BTC Rates, Unsafe BTC Payment System,Non-Delivered Transactions, Very Very untrustable…

#btc #bitcoin #etherium #monero #minergate #mining #ltc #litecoin #binance #cex.io #s4mining